Revolut

Karta Revolut za darmo

Odradzamy zabranie tylko jednej karty w dłuższą podróż. Minimum w naszym portfelu powinny się znaleźć dwie karty, a jedną z nich według nas, powinna być ta poniżej.

Karta Revolut za darmo

Revolut jest portfelem elektronicznym z aplikacją na telefon w języku polskim (system android lub iOS). Działalność zarejestrowana jest w Londynie, pod nadzorem Financial Conduct Authority, a sam pomysł należy do Rosjan.

Po założeniu profilu, do konta zamówić możemy kartę fizyczną Revolut (naprzemiennie wydawana jest karta Visa lub Mastercard, więc niestety nie możemy tutaj wybierać). Karta posłuży nam do płatności i wypłat z bankomatów po kursie międzybankowym, bardzo korzystnym dla nas. To tak, tytułem wstępu.

Karta Revolut za darmo (przez nasz link wysyłka 0 zł).

Zaczynamy przez pobranie aplikacji Revolut

Revolut aplikacja

 

Przy rejestracji dość częstym błędem jest użycie znaku slash [ / ], zwłaszcza przy wpisywaniu adresu zamieszkania. Proponujemy wówczas użycie zapisu: [nazwa ulicy] [numer bloku], m. [numer domu], przykładowo: Wojska Polskiego 4 m. 8

Następnie:

  1. Ustal PIN (można później w aplikacji zmienić).
  2. Zweryfikuj konto najlepiej za pomocą prawa jazdy (skan lub zdjęcie obu stron). Ewentualnie do tego może posłużyć dowód osobisty). Drugim krokiem jest selfie, czyli zdjęcie ‚z ręki’ wykonane sobie.
  3. Następnie dokonaj zasilenia karty (minimum 20 zł). Opcja ‚Top up’, najlepiej inną kartą debetową. Są to doładowania w czasie rzeczywistym! Przy karcie kredytowej zostanie pobrany dodatkowo 1%. Jest jeszcze możliwość wpłaty poprzez Paypal.
  4. Zamów kartę fizyczną. Czas oczekiwania to kilka dni. Kartę znajdziemy w naszej skrzynce pocztowej. Co ciekawe, od momentu złożenia zamówienia, karta widoczna jest już w aplikacji, wraz z kodem CVV i możemy z niej korzystać.
  5. Karta po wyjęciu ze skrzynki jest już aktywna.

Revolut – opłaty

Miesięcznie przy koncie podstawowym (Standard), nie ponosimy żadnych opłat. W miesiącu możemy wypłacić bez prowizji z bankomatu 800 zł. Wszystko powyżej tej sumy obarczone jest 2% prowizją. Przykładowo jeżeli wypłacimy 1000 zł, to kwotą powyżej limitu, jest 200 zł. Dwa procenty to 4 zł i to jest zapłacona przez nas prowizja. Z naszego konta Revolut zatem, zostanie pobrane 1004 zł.

W aplikacji jest możliwość stworzenia wielu kont walutowych (np. w euro, funtach, dolarach, koronach itd.). Następnie będziemy mogli wykonywać natychmiastowe przelewy między tymi subkontami, z opcją podglądu kursu!

Revolut opłaty

Lista krajów, gdzie karta Revolut została sprawdzona:

Australia – działa,

Austria – działa,

Brazylia – bez prowizji w bankomatach Bradesco. Dzienny limit to 2200 $R. Revolut nie działa w bankomatach Caixa i Banco de Brasil.

Boliwia – działa,

Bośnia – działa,

Bułgaria – działa, bez prowizji m.in. w Unicredit, CCB, Raiffeisen, UBB.

Chiny – działa,

Chorwacja – działa (również na bramkach na autostradzie)

Cypr – działa, polecany jest National Bank of Greece,

Czechy – działa,

Dominikana – działa,

Gibraltar – działa,

Grecja (Kos) – działa, bankomaty Alfa Bank bez prowizji,

Gruzja – działa, polecany bankomat Bank of Georgia,

Hiszpania – działa,

Indonezja (Bali, Jawa) – działa, lecz trzeba w aplikacji uaktywnić pasek magnetyczny karty, w przeciwnym wypadku transakcje są odrzucane.

Japonia – darmowe są wypłaty w sieci 7-eleven (w środku czerwono-białe bankomaty z napisem ATM), w pozostałych bankomat uprzedza o prowizji,

Kazachstan – działa,

Korea Południowa – działa, dobrze karta Revolut spisuję się sklepach,

Macedonia – działa,

Maroko – działa,

Malta – działa, tylko ciężko znaleźć bankomat inny niż Euronet, który to pobiera prowizję 3 Euro.

Mołdawia – działa,

Nowa Zelandia – działa,

Norwegia – działa, jednak nie obsługuje norweskich linii kolejowych (NSB)

Oman – działa,

Pakistan – działa,

Portugalia – działa,

Rosja – działa,

Rumunia – działa w większości sklepów i bankomatów,

Słowenia – działa,

Sri Lanka – działa, polecany jest Bank of Ceylon,

Tajlandia – działa, prowizja 180-220 thb, nałożona jest na wszystkie karty, nie tylko na Revolut.

Tanzania – działa,

Ukraina – działa, bankomaty Raiffeisen nie pobierają prowizji,

Węgry – działa, polecamy bankomaty OTP, które znajdziemy bez problemu,

Zjednoczone Emiraty Arabskie –  działa.

 

Revolut – kontakt

Tu dużo osób narzeka, ponieważ kontakt z Revolutem dostępny jest w aplikacji poprzez całodobowy czat na żywo, na który i tak zazwyczaj się dość długo czeka. Komunikacja odbywa się w języku angielskim, choć helpdesk ma siedzibę w… Krakowie 🙂 Należy wpisać na czacie ‚live agent’ i poczekać na konsultanta.

Telefon automatyczny do blokady karty +48128811742, ewentualnie +442033228352

Kontakt poprzez social media:

https://twitter.com/Revolutapp
https://facebook.com/Revolutapp

Revolut – aspekty techniczne

Zapamiętajmy, przy zakupach zawsze wybieramy płatność w walucie lokalnej, odrzucamy sugerowane kursy terminala. Tak samo postępujemy przy propozycji bankomatu i kursów gwarantowanych.

Przy płatnościach, to w pierwszej kolejności zostanie ściągnięta suma z konta, w walucie, w której płacimy. Jeżeli na koncie nie ma wystarczających funduszy, to aplikacja pobierze pieniądze z waluty podstawowej (dla nas PLN). Jeśli nie mamy na tyle złotówek, to pobranie nastąpi w walucie z najwyższym saldem. Jeżeli w żadnej walucie nie pokryjemy sumy zakupu, to taka płatność nie zostanie zaakceptowana. Revolut nie łączy sald, nie uzupełnia brakującej reszty inną walutą. Jest możliwość tymczasowej blokady rachunków, tak aby z tych sald, pieniądze nie były pobierane.

Wymiana złotówek na daną walutę ma znaczenie tylko w weekendy, gdzie Revolut narzuca dodatkowe 1.5% prowizji. W pozostałych przypadkach pozostańmy przy PLN, aplikacja sama przeliczy nam daną transakcję po średniobankowym kursie.

Do rachunku można założyć 5 wirtualnych kart (do płatności online).

Konto Revolut przypisane jest do numeru telefonu. Bez problemu możemy zmienić telefon i zainstalować aplikację, wszystko będzie poprawnie działało.

Revolutem nie zapłacimy tam, gdzie pieniądze pobierane są na zasadzie modelu offline (napotkamy problem z płatnością m.in. na włoskich stacjach benzynowych, autostradach).

W przypadku tajlandzkiego bata, rosyjskiego rubla, ukraińskiej hrywny i tureckiej liry, Revolut dodaje 1% marży.

Niedozwolone jest wypłacanie gotówki tuż po zasileniu konta kartą kredytową/debetową.

Jest możliwość skorzystania z cashbacku w sklepach Żabka. Wystarczy dokonać zakupu za minimum 1 zł i poprosić sprzedawcę o wypłatę środków. Mając kartę Revolut Mastercard maksymalnie to będzie kwota 500 zł. W przypadku Revolut Visa, górnym limitem jest 300 zł. Co najlepsze, taki schemat traktowany jest jako operacja bezgotówkowa (czyli dalej możemy z bankomatu wybrać 800 zł bez prowizji).

Po zgubieniu/kradzieży naszej karty możemy ją zablokować z poziomu naszej aplikacji w telefonie.

Minusy aplikacji Revolut

Wadą jest brak dostępu do naszego konta poprzez www.

Revolut nie jest objęty ‚European Deposit Protection Scheme’, czyli czymś co u nas znane jest jako Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Z tego tytułu nie zalecamy trzymania na koncie większych sum.

Przy dużej aktywności i zasileniu konta Revolut, możemy zostać poproszeni o udokumentowanie źródła dochodów.

Z jakim serwisami współgra karta Revolut?

Jest możliwość zasilenia konta Revolut poprzez Google Pay. Zbliżeniowo działa z kartami Mastercard, Visa nie przechodzi.

Revolut będzie dodany w Apple Pay w roku 2019.

Nie ma problemów by podpiąć kartę pod Uber. Można nią również zapłacić za pobyt przez Booking.com, Airbnb i inne serwisy hotelowe (co do zwrotów to przy rezerwacjach hotelowych trwa to do 15 dni).

Możliwe jest zasilenie konta Revolut poprzez kartę Raiffeisen Wizzair, lecz niestety punkty się nie naliczają.

Jeżeli naszą kartę Revolut podepniemy do Paypal, to należy dokonać jednej zmiany w ustawieniach. Paypal ma rozliczać w walucie, w której dokonana była płatność, bez przewalutowania ze swojej strony.

Jest możliwość zwiększenia darmowych wypłat do 1600 zł, dzięki aplikacji Curve.

Bezproblemowo zapłacimy kartą na pokładach samolotów Ryanair.

Revolut działa również w Aliexpress, Amazon, Gearbest i w serwisie Netflix.

Revolut – konto bankowe

Dla jednych jest to jedna z największych zalet. W kilka sekund założymy konto wraz z IBAN w walucie euro i funt brytyjski. Od grudnia otworzymy również konto w złotówkach (fizycznie jest to rachunek w Danske Bank, podlegający pod duński nadzór finansowy).

Revolu konto bankowe

Poprzez przelew jest możliwość zasilenia konta Revolut w innych walutach. W aplikacji otrzymamy numer konta bankowego, oraz tytuł przelewu, jaki należy zamieścić.

Jest możliwość przelewu euro oraz złotówek z Revolut na polskie konta bankowe, bez prowizji. Pomimo, że w opisie ma to potrwać 3 dni, to zazwyczaj przelew jest na następny dzień.

Darmowe są przelewy również między użytkownikami Revolut (aplikacja rozpoznaje użytkowników po numerach telefonu z naszych kontaktów).

Revolut – poziomy

Oprócz poziomu Standard (darmowe konto), możemy przejść level wyżej, na opcję Premium.

Premium to zwiększenie limitu wypłat bez prowizji do 1600 zł i priorytet na czacie. Koszt miesięcznie to 30 zł (bez grosza), obowiązujący przez minimum rok czasu, później przechodzimy na czas nieokreślony. Jest też ubezpieczenie medyczne, ale z udziałem własnym w wysokości 75 GBP.

Najwyższym poziomem jest Metal, z kartą wykonaną ze wzmocnionej stali! Opłaty to 50 zł miesięcznie, 2400 zł bez prowizji przy wypłatach z bankomatu, oraz jednoprocentowy cashback.

Revolut – kryptowaluty

Opcja polega na zakupie i sprzedaży kryptowalut po cenach rynkowych, ze znacznym już spreadem. Czyli po zakupie, nie ma możliwości zapłacenia kryptowalutami czy przesłania  ich do innego portfela. Prowizja przy wymianie wynosi 1.5%.

Karta Revolut za darmo, idealna dla podróżnika

W wielu miejscach na świecie przekazywane z ręki do ręki banknoty lub monety, są jedynym środkiem płatniczym, który akceptują miejscowi. Nie mniej, zazwyczaj w niedalekiej odległości odnajdziemy bankomat, z którego wysypie się nasza mamona (no chyba, że jesteśmy w Iranie). A dzięki karcie Revolut, zapłacona przez nas prowizja będzie zmniejszona do minimum. To świetne rozwiązanie, również przy zakupach biletów i  noclegów na całym świecie. Już 3 miliony posiadaczy aplikacji Revolut nie może się mylić.

Revolut aplikacja